English
Kullanıcı Adı     Şifre     Üye ol Şifremi Unuttum! Aktivasyon Kodumu Kaybettim!
 
 
Ferit Faik Şahenk - Yönetim Kurulu Başkanı

Ferit Faik Şahenk
Yönetim Kurulu Başkanı
Boston College Pazarlama ve İnsan Kaynakları Bölümü ve Harvard Business School Owner/President Yönetici Programı mezunu olan Ferit Faik Şahenk, Garanti Yatırım’ın kuruculuğunu ve Başkan Yardımcılığını, Doğuş Holding’in CEO’luğu yaptı. Doğuş Otomotiv’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı. Şahenk, halen Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkanlığını yürütmüş olan Şahenk, yine DEİK bünyesinde Türk-Alman İş Konseyi Başkanı ve Türk-Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesidir. Şahenk, uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Dünya Ekonomik Forumu ve Medeniyetler İttifakı İnisiyatifi içerisinde de aktif bir üye olarak yer alıyor. Ayrıca Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan School of Management Avrupa, Orta Doğu, Güney Asya ve Afrika Bölgesel Yürütme Kurulu Üyeliğini sürdürüyor.

 
Süleyman Sözen - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Süleyman Sözen
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Süleyman Sözen, Maliye Bakanlığı’nda ve Hazine’de Baş Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. 1981 yılından itibaren özel sektörde, özellikle finans kuruluşlarında çeşitli görevler üstlendi. 1997 yılından bu yana Doğuş Holding’in ve Garanti’nin çeşitli iştiraklerinin Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı olarak görev yapan Sözen’in Yeminli Mali Müşavir unvanı bulunuyor.

 
Dr. Ahmet Kamil Esirtgen - Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Ahmet Kamil Esirtgen
Yönetim Kurulu Üyesi
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Stanford Business School (MBA) ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi (doktora programı) mezunu olan Ahmet Kamil Esirtgen, akademik kariyerinden sonra, 1975 yılından itibaren, çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıştı. 1987 yılında Doğuş Grubu’na katıldı ve Finansman Grup Başkanlığı görevini üstlendi. Esirtgen, Garanti’nin bazı iştirakleriyle diğer bazı özel sektör kuruluşlarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

 
Ergun Özen - Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür

Ergun Özen
Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür

New York State University Ekonomi Bölümü ve Harvard Business School Üst Düzey Yönetici Programı mezunu olan Ergun Özen, 1992 yılında Garanti’ye katıldı. 1 Nisan 2000 tarihinden bu yana Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Özen, GarantiBank Moscow, GarantiBank International NV, Türkiye Bankalar Birliği, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Üyesidir. Ergun Özen, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Garanti Portföy Yönetimi A.Ş., Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Factoring Hizmetleri A.Ş. ile Garanti Finansal Kiralama A.Ş. ve Öğretmen Akademisi Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmayı sürdürüyor.

 
Dr. M. Cüneyt Sezgin - Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. M. Cüneyt Sezgin
Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü, Western Michigan University İş İdaresi (MBA) ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi (doktora programı) mezunu olan M. Cüneyt Sezgin, çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. Global Association of Risk Professionals Ülke Direktörü olan Sezgin, Garanti Bank SA, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Factoring Hizmetleri A.Ş., Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Eureko Sigorta A.Ş., T. Garanti Bankası A.Ş. Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı ve WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürüyor.

 
Dmitri Lysander Stockton - Yönetim Kurulu Üyesi

Dmitri Lysander Stockton
Yönetim Kurulu Üyesi

North Carolina A&T State University Muhasebe Bölümü mezunu olan Dmitri Lysander Stockton, iş hayatına GE’de başladı. Grubun çeşitli şirketlerinde yönetici pozisyonunda görev aldı. 2005-2008 yılları arasında GE Money’nin Orta ve Doğu Avrupa Operasyonlarından Sorumlu Başkan ve CEO’su olarak görev yaptı. Ocak 2009’da GE Capital-Global Banking’in global bankacılık ve tüketici finansmanı faaliyetlerinden ve 25 ülkedeki ortaklık ilişkilerinden sorumlu Başkan ve CEO’su olarak atandı. Stockton aynı zamanda GE Kurumsal İcra Kurulu Üyesidir.

 
Des O’Shea - Yönetim Kurulu Üyesi

Des O’Shea
Yönetim Kurulu Üyesi

University College Cork İrlanda mezunu olan ve İrlanda Yeminli Mali Müşavirler Kurumu’na kayıtlı bulunan Des O’Shea, denetim firması tecrübesinin ardından çeşitli bankalarda risk yönetimi görevlerinde bulundu. 1998 yılında Risk Yönetimi Direktörü olarak GE Consumer Finance Europe’a katıldı ve Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, İş Geliştirme Başkanı ve Kredilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı gibi görevler üstlendi. Halen GE Capital’ın global ölçekteki tüm bankacılık faaliyetlerinde Global Ortaklıklar, Dağıtım, Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan O’Shea, Garanti haricinde yurtdışındaki dört farklı bankada da Yönetim Kurulu Üyesidir.

 
Denis Arthur Hall - Yönetim Kurulu Üyesi

Denis Arthur Hall
Yönetim Kurulu Üyesi

Spalding Grammar School mezunu olan Denis Arthur Hall, 35 yıllık finans ve bankacılık deneyiminin ardından 2007 yılında GE Money’e katıldı. Ocak 2009’da GE Capital’ın global ölçekteki tüm bankacılık faaliyetlerinde Risk Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonuna getirildi. Hall ayrıca, BAC-Central America’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Bank BPH-Polonya’da Teftiş Kurulu Üyesi ve Risk Komitesi Başkanıdır.

 
Xavier Pascal Durand - Yönetim Kurulu Üyesi

Xavier Pascal Durand
Yönetim Kurulu Üyesi

Fransa’da Ecole Polytechnique ve Ecole Nationale des Ponts et Chaussées mezunu olan Xavier Pascal Durand, kariyerine strateji ve yönetim danışmanlığı yaparak başladı. 20 yıllık finans sektörü tecrübesinde satış, iş geliştirme ve yönetim pozisyonlarında bulundu. 1996’da GE’ye katılan Durand, 2005’te GE Capital Global Banking’in Batı Avrupa’daki faaliyetlerinden sorumlu CEO pozisyonuna getirildi. Xavier Pascal Durand, Ocak 2010 itibarıyla sorumluluk alanına Rusya ve Letonya’nın da eklenmesiyle, Batı Avrupa, Rusya ve Letonya’dan sorumlu GE Capital Global Banking CEO’su oldu.

 
Murat İnan - Denetçi

Murat İnan - Denetçi
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Murat İnan, Maliye Bakanlığı’nda ve özel sektörde çeşitli görevlerde çalıştı. İnan, 1998 yılında Doğuş Grubu’na katıldı.

 
Altan Reha Göksu - Denetçi

Altan Reha Göksu - Denetçi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Altan Reha Göksu, avukat olarak çalıştıktan sonra 1972’de Doğuş Grubu’na katıldı. Göksu, Doğuş-GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Hukuk Müşaviri olarak görev yapıyor.

 
YÖNETİM ve KURUMSAL YÖNETİM UYGULAMALARI