English
Kullanıcı Adı     Şifre     Üye ol Şifremi Unuttum! Aktivasyon Kodumu Kaybettim!
 
 
Ürün Geliştirme

Değişen piyasa koşullarına ve müşterilerin olası tüm ihtiyaçlarına en uygun çözümler sunmak amacıyla her zaman yenilikçi ürünler sunmayı hedefleyen Garanti Bankası, 2010 yılında da ürün yelpazesini 63 yeni ürünle genişleterek toplamda 424 ürünle müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarını karşılamaya devam etti. Garanti’nin 2010 yılında müşterilerine sunduğu yeni ürünler ve 2011 yılı için yapılan planlar aşağıda yer alıyor.

Kredi Ürünleri
Özellikle ekonomik kriz sonrası, müşterilerin tüketim ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, firmaların varlıklarını sürdürmesi ve büyüyebilmesi için hızlı ve doğru finansmana erişim daha da önem kazandı.

Garanti, 2010 yılında, bu amaçlar doğrultusunda Tam Destek markası ile destek kredisi alanına farklı bir yaklaşım getirdi. Bu platform ile kredili müşterilere belli kriterler çerçevesinde taksitlerini artırmadan ek kredi alabilme, otomatik vade uzatımı ile taksit küçültme, daha kısa sürelerde formalitesiz bir şekilde kredilerini yenileme ve faiz indirimi alma imkanları tanındı.

2011 yılında ise, KOBİ’ler arası ticaretin önemli dinamiklerinden vadeli alışverişte yaşanan ödeme ve tahsilat güçlüklerine çözüm üretmeyi hedefleyen Garanti Ödeme hizmeti hayata geçecek. Ayrıca, KOBİ’lerin artan finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Kredi Garanti Fonu (KGF) ve European Investment Fund (EIF) gibi yerli ve yabancı kefalet programlarının sistemsel kullandırımı hedefleniyor. Kredi ihtiyacının, hızlı ve formalitesiz, müşteri talebi öncesi çözülmesi amacıyla Proaktif Kredi Limiti önerilmesi, müşterilerin bireysel borçlarının tek bir kredi altında sistemsel yapılandırılmasını sağlayacak Borç Yapılandırma Kredisi ve farklı kullanım davranışları ve ihtiyaçlarına yönelik olarak yeni Kredili Mevduat Hesabı ürünleri sunulması planlanıyor.

Mevduat Ürünleri
Mevduat alanında, yeni yatırım ürünlerinin yanı sıra mevcut mevduat ve yatırım ürünlerinin daha etkin kullanımına yönelik çalışmalara ağırlık verildi. 2010’da yükselen bir trend olarak beliren birikim ve tasarruf ihtiyacı ise 2011’de çalışılacak ürün ve hizmetlerin ana başlığını belirledi.

Yatırımlarını vadeli mevduatta değerlendirirken parite değişikliklerinden faydalanmak isteyen müşterilere yönelik olarak, döviz piyasasındaki gelişmeleri değerlendirme fırsatı sunan Çok Para Birimli Hesap isimli yeni bir ürün Garanti müşterilerine sunuldu.

2011 yılında, kısıtlı imkanları ya da birikim alışkanlığı eksikliği nedeniyle birikim yapmakta zorlanan Bireysel Kitle müşterileri için ufak tutarlarla birikimi mümkün kılacak Artıran Hesap’ın sunulması planlanıyor.

Ürün Paketleri
Garanti Bankası, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun ürünleri kolayca belirleyebilmelerini sağlamak için ürünlerini, ilişki ve ihtiyaç biçimleri etrafında grupluyor. Garanti 2011 yılında, müşterilerinin tüm bankacılık hizmetlerinden topluca yararlanabilecekleri hesap altyapısı “Garantili Hesap”ın lansmanını gerçekleştirecek.

Sigorta Ürünleri
Garanti, 2008 yılında müşterilerine sunmaya başladığı İşsizlik Sigortaları ürünlerine bireysel ve KOBİ müşterilerinin fatura borçlarını güvence altına alan Fatura Ödeme Güvencesi ürününü ekledi. Ayrıca, müşterilerin hastalanmaları ve/veya yaralanmaları halinde oluşacak hastane tedavi masraflarını karşılayan Sağlığım Garantide ve bireysel müşterilere acil tedavi gerektiren durumlarda güvence sağlayan Acil Tedavi Plus ürünleri sunuldu.

 
SÜREKLİ GELİŞİM VE İNOVASYON