English
Kullanıcı Adı     Şifre     Üye ol Şifremi Unuttum! Aktivasyon Kodumu Kaybettim!
 
 
Kurumsal Profil

64 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Garanti Bankası, bugün 90 milyar ABD Doları’na ulaşan konsolide aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası konumunda.

2010 yıl sonu itibarıyla yurtiçinde 853 şubesi, Kıbrıs’ta 4, Lüksemburg ve Malta’da birer olmak üzere yurtdışında 6 şubesi, Moskova, Londra, Düsseldorf ve Şangay’da birer temsilciği, 3000’in üzerinde ATM’si, ödüllü Çağrı Merkezi, üstün teknolojik altyapıya sahip mobil ve internet şubelerinden oluşan güçlü ve yaygın dağıtım ağı ile Garanti; 10 milyon müşterisinin her türlü finansal ihtiyacına cevap veriyor.

Kurumsal, ticari, KOBİ, özel, bireysel ve yatırım bankacılığı dahil olmak üzere, tüm işkollarında faaliyet gösteren Garanti; ödeme sistemleri, bireysel emeklilik, finansal kiralama, faktoring, menkul değerler ve portföy yönetimi alanlarının da aralarında bulunduğu uzman 9 iştiraki ile, entegre bir finansal hizmetler grubu niteliğini taşıyor. Bu iştirakleri arasında Moskova merkezli faaliyet gösteren GarantiBank Moscow (GBM), Amsterdam merkezli faaliyet gösteren GarantiBank International (GBI) ve Romanya’da 65 şubeye ulaşan Garanti Bank SA da yer alıyor.

Garanti, kurulduğu günden beri izlediği verimli, kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle faaliyet gösterdiği tüm alanlarda öncü. Sahip olduğu fark yaratan, yetkin ve dinamik insan kaynağı; benzersiz teknolojik altyapısı; benimsediği müşteri odaklı hizmet yaklaşımı; kaliteden ödün vermeden sunduğu inovatif ürün ve hizmetler, Garanti’yi Türk bankacılık sektöründe lider bir konuma taşıyor.

Kurumsal yönetişim alanındaki en iyi uygulamaları kendine örnek alan Garanti Bankası’nın yönetiminde iki güçlü kurum, Doğuş Holding ve GE Capital, eşit ortaklık ilkesiyle hareket ediyor. Yetkin yönetim anlayışı ve ihtiyatlı risk yönetimi yaklaşımı, Garanti’yi güçlü ve saygın bir marka olarak öne çıkarıyor.

Geliştirdiği yeni ve yaratıcı ürün ve hizmetler ile sadece Türkiye’de değil, dünya bankacılığında da birçok ilke imza atan Garanti Bankası; dinamik iş yapış biçimi ve teknolojik inovasyona verdiği önem ile fark yaratmaya, her türlü koşulda müşterilerinin yanında yer alarak onların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Garanti’nin, 57 milyar ABD Doları’nın üzerindeki nakdi ve gayri nakdi kredi portföyüyle*Türkiye’nin en çok kredi veren bankası olmasında, müşterilerine sunduğu kişiselleştirilmiş çözümlerin ve zengin ürün yelpazesinin de önemli bir payı bulunuyor*. Gelişmiş risk yönetimi sistemleri ve yerleşik risk kültürü sayesinde yakaladığı yüksek aktif kalitesi ise Garanti’yi rakiplerinden farklı kılıyor.

Garanti, bankacılık hizmetleriyle sektöre ve ülke ekonomisine sağladığı katkıların yanı sıra içerisinde bulunduğu toplumun gelişimi için katma değer sağlamayı amaçlıyor. Bu hedefle hayata geçirdiği kültür, sanat, çevre, eğitim ve spor alanlarındaki toplumsal paylaşım projeleri, Garanti’nin hem kurumsal misyonuna verdiği önemi hem de sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılığını yansıtıyor.

*BDDK Konsolide Finansalları
 
GARANTİ HAKKINDA