English
Kullanıcı Adı     Şifre     Üye ol Şifremi Unuttum! Aktivasyon Kodumu Kaybettim!
 
 
Konut Finansmanı

Ekim 2007’de kurulan Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık Hizmetleri A.Ş., ürün çeşitliliği, dağıtım kanallarına verdiği önem, saha ekipleri ve üstün hizmet kalitesiyle öne çıkan “Mortgage Uzmanı Garanti” markasıyla sektörde fark yaratıyor.

Garanti, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine uzman kadrosuyla hizmet sunuyor ve konut kredisi almayı düşünen tüm tüketicilerin Garanti ile görüşmesi gerektiği mesajına öncelik veriyor. Garanti’yi bu alanda güçlü kılan özellikleri arasında, sertifika programından geçen uzman portföy yöneticileri, ve müşterilere farklı ürün seçeneklerini, şubelere ilave olarak çağrı merkezi, internet ve mobil bankacılık gibi farklı dağıtım kanalları üzerinden sunabilmesi dikkat çekiyor.

2010 Faaliyetleri
Sektör liderliğini 2010 yılında sürdüren Garanti, müşterilerinin konut sahibi olma hayalini gerçekleştirmeye devam etti. Rekabetin yoğun olduğu bu dönemde, Garanti, konut kredileri portföyünü, %35 büyüterek 8,2 milyar TL’ye taşıdı ve %13,47 pazar payına ulaştı. Hizmet kalitesi, farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik çeşitli dağıtım kanalları ve geniş ürün yelpazesi sayesinde büyüyen konut kredileri, bankanın kredi kartı hariç toplam tüketici kredileri içindeki payını %56’ya yükseltti.

Garanti’nin 2010’da konut finansmanı alanındaki önceliği, yüksek hizmet kalitesi ve uzmanlığıyla yeni müşteri kazanımını sağlamak, pazar payını ve kârlılığını korumak oldu. “En hızlı” ve “en doğru” kredi değerlendirmesine ulaşmak amacıyla süreçlerini iyileştirilmeye odaklanan Garanti, müşterilerin farklı gereksinim ve risk algılarını gözeten yeni ödeme planı alternatifleri ile de 2010’da sektörde öncü olan uygulamaları sunmaya devam etti. Yeni “Hızlı Başvuru” süreci, Garanti’nin konut kredisi başvurularına anında geri dönüş yapmasını sağladı. Garanti, bugün; geliştirilmiş, hızlı süreçleriyle bir mortgage kredisini ortalama 3 günde sonuçlandırarak müşterilerini konut sahibi yapıyor.

Farklı dağıtım kanallarının etkin kullanımı stratejisiyle hareket eden Mortgage Uzmanı Garanti; bankanın kullandırdığı kredilerin %25’inin emlak ofislerinin yönlendirmesiyle gerçekleşmesini sağladı. Uzmanlık için eğitime yatırım yapmayı sürdüren Garanti, emlak ofislerine yurt çapında verilen eğitim konferanslarına da yıl içerisinde çeşitli illerde devam etti.

Garanti, başta çağrı merkezi olmak üzere alternatif dağıtım kanallarını kullanmayı sürdürdü; çağrı merkezi üzerinden başvuru süreci başlayan müşterilerin,toplam kullandırımlar içerisindeki payı %6 seviyelerinde devam etti. Nisan 2008’de kurulan ve 20 kişilik uzman ekibiyle günde ortalama 750 kişiye hizmet veren Türkiye’nin ilk mortgage çağrı merkezi 444 EVİM, gelen aramaları ortalama 10 saniyede karşılıyor.

Türkiye’nin ilk banka destekli konut kredisi internet sitesi olan www.garantimortgage.com, 2010 yılında da gelişimini sürdürdü ve 4 yabancı ödül kazandı. 2009’da Mortgage Uzmanı Garanti desteğiyle hazırlanan REIDIN Emlakendeks, Türkiye’nin en yakından takip edilen emlak endeksi olmaya devam etti. Garanti bir ilke daha imza atarak, konut kredilerinin tüketici tarafında yaygınlığını artırmak amacıyla çeşitli viral video ve internet sitelerini hayata geçirdi. Bu çalışmalar sonucunda www.kiracinindrami.com çalışmasıyla bir ödül kazandı.

2011 Projeksiyonu
Garanti, 2011 yılında, hizmet kalitesini sürekli artırarak ve dağıtım kanallarını geliştirmeye devam ederek uzmanlığını daha geniş müşteri kitlesiyle paylaşmayı ve sektörün üzerinde büyüyüp pazardaki liderliğini korumayı hedefliyor.

2011’de dağıtım kanalları, Garanti’nin öncelikli gündemi olmaya devam edecek. Garanti, liderliğini ve uzmanlığını korumaya yönelik, gerçekleştirdiği şube eğitimlerinde, emlak ofisleriyle ilişkilerinin güçlendirilmesinde, inşası süren projelerin finansmanında ve internet tarafında yeni ve öncü çalışmalara imza atmayı sürdürecek. Bu doğrultuda, alternatif dağıtım kanalları üzerinden sunduğu hizmetleri genişleterek çağrı merkezi ve internet bankacılığına bilgi ve başvuru özelliklerini de eklemeyi hedefliyor.

 
2010 YILI FAALİYETLERİ